info@aaaelektronika.cz +420 722 702 122

Kombinace výkonového zesilovače a CD přehrávače CREEK překvapila

minulém testu jsme od anglické značky CREEK testovali nejvyšší model integrovaného zesilovače CREEK 100A v propojením s CD přehrávač 100CD ze stejné modelové řady. A hrálo to výborně :)

A protože modelovou řadu ještě doplňuje skvěle hodnocený výkonový zesilovač Creek 100P, rozhodli jsme se podělit o zkušenosti i s tímto modelem a jak jsme ho zařadili do sestavy.

100P

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokud už CREEK 100CD se 100A máte zapojený a rádi by jste posunuli kvalitu zvuku výše, model 100P je přesně (a nejen) pro vás. První řešení je použít “koncák“ jako “čistý“ konec a využít tím obsáhlou konektivitu od gramofonového připojení až po digitální zdroje hudby skrze USB.

Nebo tzv. bi-amp zapojení, tedy nechat hrát "integráč" 100A středy a výšky a model 100P použít na basy.  Výsledek:

Už tak skvělý zvuk ze 100A šel ještě o kus dále! Zvuk jako by byl zas o kus průraznější, basy hned upoutají svojí pevností a při delším poslechu zjišťujeme, že jsme dosáhli větší detailnosti! 

Další možností je, pokud preferujete jen digitální zdroje (CD mechaniku a hudbu z digitálních uložisť až do hi-res kvality), zapojit CD přehrávač CREEK 100CD rovnou do koncového zesilovače CREEK 100P. Využijete digitálního předzesilovače v CD přehrávači a odstraníte tím v podstatě i šum! Vše jsme jednoduše nastavili během chvilky v intuitivním a přehledném menu přístroje. Propojení komponentů doporučujeme nejlépe kabelem s koncovkami XLR pro nejlepší možný výsledek.

100p konektrory 100p zadní strana

A pozor, hraje to opravdu skvěle! Do teď přemýšlím, co se mi líbilo více? Asi záleží, zda preferujete bohatší konektivitu, v tom případě zvolte integrovaný zesilovač 100A + přehrávač 100CD, model 100P můžete dokoupit později, ne? :) Pokud vám zmíněné zapojení plně vyhovuje, je to volba přímo pro vás!

Asi poslední možností pro využití výkonového zesilovače CREEK 100P je kombinace s AV receiverem. Z vlastní zkušenosti vím, že pokud posloucháte hudbu z vašeho AV receiveru a chcete zlepšili stereo zvuk, použite tento model jako koncový zesilovač. Podmínkou je, že AV receiver musí mít pre-out výstup. Zvuk se zlepší tak, že se o tom žádnému AV receiveru ani nezdá. Opravdu mě to posadilo na zadek.

kino kino1

Rozbalení a test CD přehrávače CREEK 100CD

Rozbalení a test CD přehrávače CREEK 100P

SESTAVA

CD přehrávač: CREEK 100CD

Zesilovač: CREEK 100P

Napájecí a propojovací kabely: Nordost 

Napájení: IsoTek Sirius s kabelem Initium

Tento web zpracovává soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro personalizaci reklam. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace