info@aaaelektronika.cz +420 722 702 122

Pár jednoduchých tipů, jak zlepšit svůj AV systém

Právě teď sedíte u svého systému a přemýšlíte, jak ho vylepšit? Neodepisujte hned své oblíbené komponenty a dejte jim šanci předvést svou kvalitu. Pokud chcete aby váš CD přehrávač skutečně hrál v pořizovací hodnotě, přečtěte si první tři body, které vám pomohou dosáhnout toho nejlepšího výsledku.

1) Napájení

Nejdůležitější a nejvíce podceňovanou věcí je první "špatný" kabel, co vede ze zdi do vašeho AV systému. Jako první krok je vyměnit černý kabel za kvalitní napájecí kabel, který v dnešní době je již dostupnou věcí. Za nás můžeme doporučit kabely značky IsoTek, konkrétně modely Initium a Premier.

Kabel ze zdi > Filtr/pračka

Síťový filtr je dnes považován za samozřejmost pro správný chod celého AV systému. Vyzkoušejte si jeho přínosy i u vaší sestavy!

2) Propojení komponentů

Digitální kabely - pro propojení CD přehrávače, převodníku a dalších zdrojů. Je potřeba použít kvalitní kabel, zaměřte se zejména na provedení koncovek a kvalitní stínění. Mezi nejpoužívanější digitální kabely patří: optický, coaxiální, HDMI a USB.

Analogové kabely - obzvláště u analogových kabelů (propojení) opravdu nešetřete. Tak jak DA převodník dokáže převést signál na analogový, tak ho chceme v co nejlepší kvalitě přenést a poslat do zesilovače. Z naší zkušenosti můžeme vřele doporučit RCA/XLR kabel Nordost ze série Blue Heaven, vyznačuje se až neuvěřitelnou neutralitou a přesností.

Pro nejlepší výsledek doporučujeme používat všechny kabely od jednoho vvýrobce a nejlépe ze stejné série. 

3) Akustika

Problém s akustikou řešíme se zákazníky čím dál častěji. Pokud máte pocit, že sestava postrádá basy, má zahuhlané výšky nebo slyšíte jiný problém. Nemusí to být chyba komponentů. Poraďte se s námi a můžeme vyzkoušet vliv různých panelů i u vás doma! 

Panely mají spoustu podob a funkcí, celou naši nabídku tvoří produkty mladé chorvatské značkay Sonitus, která neustále pracuje na nových designech a materiálech.

4) Kvalita komponentů

Pokud máte pocit, že výsledek není pro vás dostačující, nezbývá vám nic jiného než pořídit pořádné železo :) Jelikož už máte jako správný hifista první tři body vyřešené, porozhlédněte se po kvalitních komponentech.

Naše doporučení, jednoznačně pořídit dražší zesilovač než reproduktory a tím z nich vymáčknout maximum. Tuto větu jsme si nevymysleli, ale vychází z letitých zkušeností recenzentů z celého světa a my ji můžeme jen potvrdit.

5) Reproduktory

Snažte se vaše stávající reproduktory udržovat v perfektním stavu a kondici za pomocí dostupného příslušenství. Pokud máte pocit, že už nejsou v optimální formě nebo pokoukáváte po dražších, dejte jen pozor na charakteristiku jednotlivých reproduktorů (ostřejší vs. klidnější) v kombinaci s vhodnými komponenty a vaším vkusem. 

6) Zdroje hudby

Pokud si chcete hudbu doopravdy užít, zapoměňte na komprimované formáty (MP3). Kvalitní CD/SACD/DVD, ale dnes i více populární BD "kotoučky" (v podobě živých koncertů nebo alb) vám zajistí nejlepší možný zážitek z digitálních fyzických nosičů.

Nezapomínejme na největší trendy dnešní doby a to jsou digitální soubory v podobě FLAC, WAV atd. Velká výhoda oproti MP3 je nekomprimovaný formát nebo dokonce ve vysokém rozlišení neboli Hi-Res. Další výhodou je jejich snadná dostupnost, jedním kliknutím se stanete vlastníkem svého oblíbeného alba bez nutnosti návštěvy obchodu a to dokonce v té nejvyšší kvalitě. Nebo využít z jednu populárních streamovacích služeb a tím se dostat k tisícům alb. 

Nejlépe samozřejmě hrajou "staré dobré" vinyly :) 

Příjemný poslech!

Tento web zpracovává soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro personalizaci reklam. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace