info@aaaelektronika.cz +420 722 702 122

Jak funguje čisté napájení a jak ho vylepšit (video)

Je spousty mýtů a nevěřících „Tomášů“ o tom, jaký efekt mají nekvalitní klasické černé kabely a levné zásuvkové prodlužovací lišty na AV systém. Proto jsme vzali měřící zařízení na hodnoty šumu a provedli jsme jednoduchý test, klasické napájení VS napájení IsoTek

IsoTek je anglická průkopnická společnost v technologii „čisté energie,” vyrábějící vysoce oceňované produkty pro optimalizaci výkonu domácích kin a hi-fi systémů.

Specializovaná zařízení aktivně čistí elektrický proud získaný ze sítě ještě před tím, než doputuje k vašemu hi-fi či audio-video systému. Toto vylepšení je posíleno o široký sortiment kvalitních napájecích kabelů. Řešení zahrnují širokou škálu systémů, přinášejí výrazné zlepšení výkonu a přesto se mohou pyšnit velice příznivou cenou.

Produkty značky IsoTek využívá na 100 000 zákazníků z více než 45 zemí světa a jejich kvalita je dokázána nespočetným množstvím ocenění od uznávaných odborníků na audio systémy napříč všemi státy.


Použité produkty:

IsoTek Sirius - Velmi výkonný a násobně oceněný napájecí filtr, který poskytuje ochranu a vylepšení vašemu oblíbenému audio systému. 

Isotek IsoPlugZapojený IsoPlug okamžitě zastaví veškerý diferenční šum, který je vytvářen domácími spotřebiči jako je počítač, mikrovlnka, lednička atd.

IsoTek Protek - Dokonalá audiofilní ochrana, která postupně tlumí přepětí, díky čemuž dokáže přesně zachovat dynamiku hudby. Adaptér dokáže okamžitě absorbovat až 1960 joulů, tedy 63,000A.

 

IsoTek Initium - Nejdostupnější napájecí kabel od IsoTeku, který byl navržen pro poskytování toho nejlepšího výkonu za maximálně přijatelnou cenu. Initium je naprostou nutností pro nahrazení všech obyčejných plastových černých kabelů, které jsou sice levné, ale nekvalitní.

IsoTek AquariusCenově nejvýhodnější řešení pro posunutí kvalitního audiosystému na ještě vyšší úroveň. Aquarius disponuje šesti zásuvkami individuálně filtrovanými a je přístrojem, který nejvýznamněji změnil trh s filtračními produkty pro napájení. Součástí zařízení jsou dva obvody, jeden pro vysokoproudé komponenty se dvěma zásuvkami a druhý obvod se čtyřmi zásuvkami pro ostatní běžné přístroje.

IsoTek EliteVyužívá unikátní sedmi jádrovou geometrii, vysoce čistou měď a bezchybnou izolaci k prvotřídnímu výkonu. Dvojité stínění s aktivním OFC opletem dramaticky snižuje radiofrekvenční rušení a elektro-magnetické znečištění.

BlueHorizon Mains Noise Analyzer, neboli "Šumík" - Analyzér sloužící k odhalení znečištění v síti. Displej ukazuje hodnoty 000-999, přičemž hodnoty 000-200 jsou v zeleném pásmu, to je dobrý stav. 200-400 jsou přijatelné a co je nad 400, lze považovat za velmi nežádoucí. V podstatě se jedná o velmi jendoduchý a účinný nástroj, jak bojovat proti špatnému napájení. 


A teď k našemu pokusu, jako první si pusťte video:

 

Jako první jsme otestovali klasického „jezevčíka“, který sice rozvede proud do AV komponentů, ale bez jakékoliv filtrace a ochrany před nárazovým proudem. Po změření „šumíkem“ jsme viděli realitu a tyto hodnoty míří přímo do AV komponentů, které máte doma. Nejdostupnější a efektivní řešení představují zásuvkové adaptéry IsoTek IsoPlug a Protek, jejichž popis a funkci zmiňujeme nad videem.

Pro ještě lepší ochranu, snížení šumu a čistší proud jsme použili napájecí lištu IsoTek Sirius v kombinaci s napájecím kabelem IsoTek Initium, který je vysoce efektivní v potlačování radiofrekvenčního rušení a EMI šumu a tím přivede kvalitnější „šťávu“ do napájecí lišty. Po zapojení „šumíka“ se naměřené hodnoty pohybují v dobrém zeleném pásmu. Tuto hodnotu jsme srazili adaptérem IsoTek IsoPlug téměř na nulu. Přidáním IsoTek Protek zvýšíte ochranu proti nárazovému proudu a navíc se zvýší dynamika celého systému.

Poslední jsme použili vysoce výkonný síťový filtr IsoTek Aquarius, který zajišťuje rovnocenný odpor a rovnocenné napájení napříč všemi zásuvkami. Tento filtr se již nemusí vylepšovat zásuvkovými adaptéry, jelikož je konstrukčně připraven, to můžete vidět na videu, kde naměřené hodnoty se přibližují samotné nule.

Tímto pokusem upozorňujeme na nekvalitní provedení standardních rozdvojek, „jezevčíků“ a černých napájecích kabelů. Posuň svůj AV systém o úroveň výš díky správnému napájení a je jedno, zda zesilovač stál 15 nebo 50 tisíc korun, výsledek je slyšitelný a viditelný.

Dopřejte svému AV systému čistý proud, rád se odvděčí!


Staň se členem našeho Audio Klubu a využij jeho výhody:

  • Zapůjčení zboží optoti záloze
  • Prezentace produktů u tebe doma
  • A spousty dalších výhod ...

Využij i naší akci při koupi produktů IsoTek, více se dozvíš klinutím na banner 

Vyměň starý za nový - text, stránka

 

Tento web zpracovává soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro personalizaci reklam. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace