info@aaaelektronika.cz +420 722 702 122

Komponenty Accuphase pod hledáčkem Hi-Fi Voice

Accuphase - jméno, které mluví jako jedno z nemnoha v high-endovém světě samo za sebe. Možná dokonce, že pověst a příběh značky žijí až svým vlastním životem, ale i to vypovídá o tom, jak moc je tahle firma z Yokohamy pro historii oboru důležitá. A přitom svou historii začala oproti některým jiným japonským firmám až relativně pozdě - v roce 1972. Za jejím založením stojí dva bratři, kteří již nechtěli dále pracovat pro tehdejší legendu, firmu Kenwood.

Jméno Accuphase samotné je vlastně smontováním slov "ACCUrate" (neboli přesný) a "PHASE" (neboli fáze, samozřejmě). Firma v průměru celých těch 40 let uvádí zhruba 6 nových komponentů ročně, čímž přes svou konzervativní pověst patří rozhodně k těm progresivnějším high-endovým značkám.

Accuphase si navíc během své existence vytvořil kult, díky němuž když dnes řeknete jméno této firmy někomu alespoň vzdáleně obeznámenému s hi-fi technikou, bude vědět oč jde - vybaví si tu svébytnou estetiku, vybaví si patrně champagne / zlatavou barvu, vybaví si "budíky" a vybaví si spoustu hejblátek, čudlítek, mačkátek, nastavovátek a přepínátek tak, jak tomu bylo v době založení značky naprosto běžné.

Testy jednotlivých komponentů:

Integrovaný zesilovač E-270

CD přehrávač DP-430

Kontrolní centrum C-2450 a koncový zesilovač A-47

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.